Garnkopedia
MOCNE STRONY GARNKÓW Z POWŁOKĄ ZAPOBIEGAJĄCĄ PRZYWIERANIU
Garnki z powłoką zapobiegającą przywieraniu, wykonane z połączenia dwóch zupełnie różnych materiałów, metalu i szkła, czerpią zalety z obu.
- Zapewniają odporność na wysoką temperaturę jednocześnie zatrzymując ciepło tak potrzebne do przygotowania doskonałych potraw.
- Są odporne na korozję dzięki czemu nie trzeba każdorazowo po umyciu wycierać dokładnie naczyń.
- Nie są wrażliwe na kwasy i sole dlatego bez problemu można w nich gotować i przechowywać potrawy o silnym zapachu i smaku bez obawy o pojawienie się przebarwień czy przeniknięcie zapachu na powierzchnię naczynia.
- Przy odpowiednim dbaniu odwdzięczają się doskonałym wyglądem nie tracąc koloru przez długie lata.
- Są trwałe i odporne na ścieranie dzięki połączeniu w bardzo wysokiej temperaturze warstwy metalowej z powłoką szklaną.
Garnki z powłoką zapobiegającą przywieraniu mogą być wykonane ze stali lub żeliwa. Stal jest tańszym rozwiązaniem, często stosowanym a wykonane z niej produkty są lekkie. Dlatego też garnki stalowe emaliowane są najczęściej spotykaną grupą naczyń kuchennych.
Żeliwo jest dużo łatwiejsze w obróbce. Garnki są odlewane w formach a po ostygnięciu, gotowy wzór naczynia pokrywany jest specjalną powłoką. Żeliwo doskonale magazynuje ciepło i wolno je oddaje, dzięki czemu można bardzo precyzyjnie gotować potrawy, które nie rozpadają się szybko podczas obróbki i pozostają puszyste oraz aromatyczne. W garnkach żeliwnych można także gotować na wolnym ogniu.
Do tej pory garnki żeliwne miały jedną zdecydowaną wadę: były bardzo ciężkie. Dzięki niezwykłemu wysiłkowi jaki włożyła firma UNILLOY w opracowanie odpowiedniej technologii odlewu żeliwa udało się opracować i wyprodukować NAJLŻEJSZE ŻELIWNE GARNKI NA ŚWIECIE.